U organizaciji Odjela za brak i porodicu Muftijstva mostarskog organizovana je posjeta MIZ-e Glamoč. U okviru posjete predstavljeno je i Savjetovališe za brak i porodicu MIZ-e Mostar. Na samom početku riječi tople dobrodošlice uputila je koordinatorica Odjela za brak i porodicu medžlisa Islamske zajednice Glamoč, mu’allima Elmaza Dragolovčanin. Savjetovalište je predstavila voditeljica Savjetovališta mu’allima Fatima Puce, koja je između ostalog navela i mogućnost korištenja besplatnih usluga savjetovanja u okviru Savjetovališa na području svih medžlisa Mufijstava mostarskog, garantujuć povjerljivost i diskreciju. Poslije čega je stručni tim Savjetovališta psihoterapijska savjetnica mr. Vedina Ajanović i savjetnica psihoterapeut Merima Hafizović održale radionički i terapijski rad sa džematlijkama.
Cilj susreta je bio osvještavanje potrebe i življenja u sadašnjosti, ovdje i sada. Vježbe disanja su pomogle da se učesnice opuste i dođu u kontakt sa unutarnjim psihološkim procesima i potrebama, dok su vježbe svjesnosti olakšale bivanje u trenutku. Po riječima savjetnice mr. Vedine, „ osjećaj „knedle u grlu“ se obično javlja kod osoba koje nisu naučile kako da izraze emocije, pogotovo neugodne, ili su bile kritikovane zbog izražavanja istih. Jedan od načina kako da otpustimo „knedlu“ jeste da naučimo izražavati i komunicirati emocije i potrebe.“ Psihoterapeut Merima Hafizvić podstakla je još jednom na svjesnost koja igra veliku ulogu, jer donosi mir, čak i onda kada nemamo dovoljno znanja o nečemu, svjesnost je tu da nas podrži, on je jedan od najvažnijih alata jednog terapeuta koji ga vodi do cilja, a to je „biti tu“ za klijenta, biti prisutan i u konačnici pokretač, inicijalni pokret koji treba klijentu da priđe bliže sebi (autentičnost) ili da napravi promjenu koju želi. „Svjesnost doživljavam kao plodonosno stablo puno divnih plodova i što je najljepše tu je, svima nama na dohvat ruke, samo trebamo usporiti i posegnuti.“
Kroz grupni terapijski rad sa džematlijkama MIZ Glamoč jasno se moglo uočiti iscjeljujući značaj pripadanja zajednici. Uzimajući u obzir traumatičnu, ne tako daleku, prošlost, može se reći da su (p)ostale iznimno rezilijentne, svjesne svojih emocija i stanja, i odlučivši da žive život. Posvećne su radu, zajedništvu, vjeri i napretku.