U Mostaru je održan sastanak predstavnika Medžlisa Islamske zajednice Mostar i delegacije Turske agencije za saradnju i koordinaciju – TIKA u Bosni i Hercegovini, na kojem je razgovarano o nastavku saradnje i realizaciji važnih projekata na području Mostara.

Poseban fokus sastanka bio je na saradnji na restauracijskim projektima na čelu sa Koski Mehmed-pašinom džamijom, jednim od najznačajnijih i najprepoznatljivijih islamskih objekata i historijskih simbola Mostara.Tokom razgovora usaglašeni su pravci i naredni koraci saradnje.

Iz Medžlisa Islamske zajednice Mostar izražena je zahvalnost TIKA-i na dosadašnjoj saradnji, razumijevanju i spremnosti da podrži obnovu zajedničkog kulturno-historijskog naslijeđa na području Mostara.